Na nádraží by mohla být kavárna s terasou

zdroj: Třebíčský deník, 15. 12. 2016

Třebíč – Třebíčské nádraží v polovině příštího roku získá ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem. Dostávat se k němu cestující budou moci díky nově vybudovanému podchodu. 

Nádražní budovu v Třebíči zřejmě čeká modernizace

zdroj: Třebíčské noviny, 12. 12. 2016

Třebíč, Okříšky – Na třebíčském nádraží v těchto dnech probíhají úpravy v rámci revitalizace trati především v kolejišti. 

Plánovaná vysokorychlostní železniční trať, absence integrovaného dopravního systému, prodej pozemků u vlakových nádraží, zaměstnanost na Vysočině či konkurenceschopnost regionu. To byla témata akce s názvem Kraj Vysočina - Místo k žití, místo k podnikání.

Na železniční trati mezi Jihlavou a Brnem se chystá rozsáhlá oprava. Původně měly práce i výluka na etapě revitalizace trati Zastávka u Brna – Okříšky začít 1. července. Nakonec se o měsíc odkládají.

Uzavřou se silnice a koleje

Třebíčský deník, 1.3. 2016

Hlavní komplikací v dopravě v Třebíči bude v létě uzavření a stavba nového Podklášterského mostu. Těžkosti však způsobí i oprava železniční trati či rekonstrukce silnice v Libušině údolí.

Plány na koridor rychlovlaků provázejí nejasnosti kolem možné trasy na Vysočině. Ministerstvo dopravy bude o vývoji jednat se Středočechy. 

Letos odstartuje miliardová rekonstrukce úseku železniční trati od Zastávky u Brna po Okříšky, která přinese vyšší rychlost cestování. V budoucnu má být trasa přípojkou na vysokorychlostní trať Praha–Brno.

V jak velkém rozsahu se bude železnice z Jihlavy do Brna modernizovat, ukáže až studie. Práce začnou nejdříve za čtyři roky .

Parní vlak doprovázený Mikulášem přilákal stovky lidí

Na třebíčském nádraží dnes byla pořádná tlačenice. Přijela sem parní lokomotiva řečená Šlechtična.

Hygienici se ohradili vůči vyjádření třebíčské radnice, že od října bude na nový dopravní terminál zajíždět téměř dvakrát tolik autobusů za den než dosud. Starosta Pavel Janata ale zůstává optimistou. 

zobrazit více