Novinky MHD v Třebíči

zdroj: ČT1 - Události v regionech, 19. 12. 2016

Cestující v třebíčské městské dopravě čekají od příštího roku velké změny. Jezdit budou v autobusech vybavených nejmodernějí technikou - ale taky si připlatí.

Na nádraží by mohla být kavárna s terasou

zdroj: Třebíčský deník, 15. 12. 2016

Třebíč – Třebíčské nádraží v polovině příštího roku získá ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem. Dostávat se k němu cestující budou moci díky nově vybudovanému podchodu. 

Nádražní budovu v Třebíči zřejmě čeká modernizace

zdroj: Třebíčské noviny, 12. 12. 2016

Třebíč, Okříšky – Na třebíčském nádraží v těchto dnech probíhají úpravy v rámci revitalizace trati především v kolejišti. 

Plánovaná vysokorychlostní železniční trať, absence integrovaného dopravního systému, prodej pozemků u vlakových nádraží, zaměstnanost na Vysočině či konkurenceschopnost regionu. To byla témata akce s názvem Kraj Vysočina - Místo k žití, místo k podnikání.

Na železniční trati mezi Jihlavou a Brnem se chystá rozsáhlá oprava. Původně měly práce i výluka na etapě revitalizace trati Zastávka u Brna – Okříšky začít 1. července. Nakonec se o měsíc odkládají.

Uzavřou se silnice a koleje

Třebíčský deník, 1.3. 2016

Hlavní komplikací v dopravě v Třebíči bude v létě uzavření a stavba nového Podklášterského mostu. Těžkosti však způsobí i oprava železniční trati či rekonstrukce silnice v Libušině údolí.

Plány na koridor rychlovlaků provázejí nejasnosti kolem možné trasy na Vysočině. Ministerstvo dopravy bude o vývoji jednat se Středočechy. 

Letos odstartuje miliardová rekonstrukce úseku železniční trati od Zastávky u Brna po Okříšky, která přinese vyšší rychlost cestování. V budoucnu má být trasa přípojkou na vysokorychlostní trať Praha–Brno.

V jak velkém rozsahu se bude železnice z Jihlavy do Brna modernizovat, ukáže až studie. Práce začnou nejdříve za čtyři roky .

Parní vlak doprovázený Mikulášem přilákal stovky lidí

Na třebíčském nádraží dnes byla pořádná tlačenice. Přijela sem parní lokomotiva řečená Šlechtična.

zobrazit více