Výpravní budova na třebíčském nádraží projde opravou

V roce 1995 proběhla rekonstrukce budovy, nicméně po zprovoznění přestupního terminálu je potřeba adaptovat prostory i pro cestující autobusů. Rekonstrukce bude trvat od října 2019 do jarních měsíců příštího roku a proběhne za provozu.

Na terminálu je sedm boxů na úschovu jízdních kol

Koncem minulého roku byly na třebíčském přestupním terminálu instalovány 3 nové boxy pro krátkodobé uskladnění jízdních kol. Zprovozněny byly na začátku února. Vzhledem k vysokému využití nechalo město v červenci tento počet rozšířit o další čtyři.

„Důvodem pro zásadní změnu časů je, mimo jiné, veřejností vyvolaná potřeba zajistit spojení Jihlavy s Brnem v pravidelném hodinovém intervalu, a to po celý pracovní den. Nově tak v relaci Jihlava - Brno přibyde 28 autobusových spojů v pracovní den," popisuje změny Pavel Bartoš z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina. I v těchto dálkových spojích platí zvýhodněné jízdné pro studenty a seniory.

Na rok 2019 se připravuje rekonstrukce výpravní budovy

Výpravní budova na třebíčském vlakovém nádraží byla naposledy opravena v roce 1995. Byla to zásadní rekonstrukce, která znamenala rozšíření prostor pro cestující.

Prohlédli si terminál

V Třebíči se 4. a 5. října konala konference Akademie městské mobility.

Máme vymalovaný podchod! Jak se vám líbí?
Výmalba podchodu v Třebíči

Dnes v pondělí 10. 9. 2018 ve 14:00 hod. slavnostní otevření nově vymalovaného podchodu.

Kraj zavedl nové autobusové spoje Třebíč - Velké Meziříčí, Jihlava - Brno, VM - Mostiště, nemocnice

Kraj Vysočina se od 2. září 2018, tj. od řádné změny jízdních řádů, rozhodl přistoupit k úpravám v jízdních řádech spočívající v zavedení nových spojů vedoucí ke kvalitnějšímu zajištění dopravní obsluhy území Kraje Vysočina.

Děti, studenti i senioři mohou od září jezdit se slevou ve veřejné autobusové i vlakové dopravě

I na Vysočině bude od 1. září 2018 platit nový ceník veřejné autobusové a vlakové dopravy. Do obvyklých tarifů se promítnou slevy jízdného, které nařídila Vláda ČR. Na 75% slevu dosáhnout děti do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 65 let.

Nové informační panely ukazují aktuální zpoždění

Na zastávkách městské autobusové dopravy nechal dopravce nainstalovat nové informační panely s technologií LED diod.

zobrazit více