Slavnostní otevření terminálu pro veřejnost

26. května 2015

Přestupní terminál u vlakového nádraží, silnice i parkoviště, na kterých se uplynulý rok pracovalo, se slavnostně otevřou v pátek 29. května. Od 10.00 do 18.00 se pak bude konat Den otevřených dveří, jehož součástí bude vystoupení mažoretek Cheerladies Třebíč, prohlídka stavby, prezentace bezbariérových vlakových nástupišť, historických vlaků a moderních autobusů.

Program pro veřejnost bude pokračovat i v sobotu 30. května. Lidé se mohou těšit zejména na jízdu historickou vlakovou soupravou mezi Třebíčí a Náměští nad Oslavou (od 15 do 16 hod.). Vybrané jízdné (20 Kč, děti 10) bude věnováno nemocným dětem a jejich rodinám. „Výtěžek půjde na ranou péči, což je asistence rodinám, které mají dítě s postižením od narození do sedmi let, na rehabilitační pomůcky, které potřebují obnovovat,“ doplňuje radní Marie Černá.

Terminál a hlavně modernizace, která trať čeká v příštím roce, znamená budoucnost železniční dopravy na Třebíčsku. Naopak její historii si můžete připomenout v rámci výstavy 140 let Severozápadní dráhy Vídeň - Děčín, která je o čtvrtku 21. května instalovaná v malém sále třebíčského Fóra. Navštívit ji můžete až do 1. června, v pracovní dny od 8 do 18 a o víkendu od 10 do 16 hodin.