V nemocnici budou infotabule s časy, kdy jedou vlaky i autobusy

zdroj: trebicskydenik.cz, 23. 2. 2018

V Třebíči přibývají modernější elektronické označníky zastávek Městské autobusové dopravy (MAD). Už jsou na Komenského náměstí, dalších šest přibude na Karlově náměstí.

"A do roku 2019 mají být ješě na zastávkách Poliklinika Vltavínská a Za rybníkem,“ uvedl vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Jak řekl, nové označníky dopravce instaluje na základě podmínek smlouvy, kterou uzavřel s městem na provoz městských autobusů. „Výhodou je lepší čitelnost sdělení, protože na označnících je obrazovka s LED diodami. Jsou zářivé a dobře viditelné i v létě při plném slunečním svitu,“ poznamenal.

Další novinku, která se bude týkat informačních tabulí s příjezdy a odjezdy spojů veřejné dopravy, chystá přímo město v areálu třebíčské nemocnice.

„V dubnu bychom chtěli mít nainstalované informační tabule ve vestibulech pavilonů M a C. Návštěvníci na nich najdou aktuální informace o příjezdech a odjezdech spojů MAD ze zastávky U nemocnice. Dále vlaků a autobusů z nedalekého dopravního terminálu u vlakového nádraží,“ prozradil Kratina.

První obrazovky včetně softwaru budou stát okolo 100 tisíc korun. Díky softwaru, který je tou dražší součástí kompletu, bude možné v budoucnu pořídit další obrazovky i pro jiná místa v Třebíči.

Hana Jakubcová