Mládež kraji: Vymalují „hrozný“ podchod na vlakovém nádraží

zdroj: trebicsky.denik.cz, 19. května 2018

Třebíč – Studenti z Třebíče letos přišli s devíti projekty v rámci programu Mládež kraji. Jde o nápady, co udělat nového ve veřejném prostoru, návrhy na zajímavé akce. A město mezi jinými pak na projekt finančně přispěje. Letos je to celkově 100 tisíc korun.

Studenti přišli třeba s nápadem, udělat něco s – podle jejich slov – hrozným podchodem na vlakovém nádraží. Připomeňme, že nový podchod firma udělala z pohledového betonu, ten moc nevydařil. Byla sice snaha o nápravu další vrstvou, leč vizuálně to stále není žádná „hitparáda“. Naopak. Podchod působí nepříjemně.

„Výmalba podchodu je projekt, který už běží, mladí si to propagují na sociálních sítích. Je vypsaná soutěž, kdy se vyberou návrhy a pak zrealizují,“ uvedl Jan Burda, který program Mládež kraji v Třebíči zaštiťuje.

Dalšími projekty, které jsou plánované, je venkovní letní promítání dokumentárních filmů, znovuobnovení studentského parlamentu či referenční sportovní den, který se v červnu uskuteční v Borovině.

Do projektu Mládež kraji se zapojují neformální skupiny mladých lidí, které nejsou nikde organizované. Podají svůj nápad, zpracují ho do projektu a následně obhajují před komisí.
Autobusové nádraží v Třebíči.


Autor: Hana Jakubcová