Vánočně osvětlený terminál

listopad 2019

Třebíč má nové vánoční osvětlení. Adventní a vánoční atmosféru posiluje i nové osvětlení na přestupním terminálu. 

Vánoční strom se na Karlovo náměstí přesune v pondělí 25. listopadu. Tentokrát to bude zhruba patnáctimetrová jedle obrovská z ulice Dr. Suzy. S novou vánoční výzdobou a rozšířeným betlémem se rozsvítí o první adventní neděli 1. prosince v 17.00. Nenechte si to ujít a využijte první příležitost naladit se adventně. Navíc můžete i pomoci, spustí se totiž každoroční vánoční veřejná sbírka. Zapečetěnou pokladničku najdete přímo pod vánočním stromem.

„V adventním čase čeká Třebíčany zbrusu nová vánoční výzdoba a osvětlení. Je to překvapení, ale můžeme už asi prozradit, že na Karlově náměstí bude světelná výzdoba na všech stromech, na sloupech veřejného osvětlení a přibydou také světelné převisy přes silnice. Nazdobená bude i městská věž a další stromy v celém městě, celkem 76 stromů. Prodejní stánky na vánočním náměstí budou dřevěné, čtyři z nich mohli lidé vidět na náměstí v září při Bramborobraní. Přibydou také nové postavy do Betléma pod vánočním stromem a dřevěná zvonička. Chceme, aby si lidé vánoční náměstí a sváteční náladu po celý advent mohli užít v příjemném a slavnostním prostředí,“ poodhalil chystané vánoční překvapení starosta města Pavel Pacal.

Vyberte si tradiční akce spojené s adventem a Vánoci v Třebíči
A následovat bude tradiční Adventní jarmark vánočních dárků, vyrobených uživateli sociálních služeb. „Jako každoročně, bude jarmark v budově radnice na Karlově náměstí, letos ve středu 4. prosince od 10.00 do 16.00 hodin,“ zve místostarosta Miloš Hrůza, který má sociální služby ve své gesci.
Ani letos nebudou děti ochuzené o Mikulášskou nadílku. Konat se bude ve čtvrtek 5. prosince na Karlově náměstí, od 16.30 hodin.
Tradiční vánoční náměstí s bohatým kulturním programem pro děti i dospělé a vánočními trhy bude letos od 13. do 22. prosince. A jako sladkou tečku za vánočními svátky město pro Třebíčské připravilo sousedské setkání s horkým punčem na Štěpána, tedy 26. prosince, od 15.30 hodin pod vánočním stromem.