Cestující od letošního roku využívají moderní zázemí výpravní budovy

duben 2021

Letošním dokončením modernizace výpravní budovy na vlakovém nádraží byl také ukončen po šesti letech celý projekt výstavby přestupního terminálu. Cestující tak mohou využívat komfortní zázemí, které odpovídá moderním standardům.

Nová výpravní budova slouží pro cestující využívající jak vlakové, tak autobusové spoje. „Prostory pro cestující se posunuly východním směrem. Jsou rozšířené a zmodernizované. Cestující mohou využít služeb trafiky a nového prodejního místa včetně automatů s drobným občerstvením,“ vyjmenovává vedoucí odboru dopravy na městském úřadě Aleš Kratina a dodává, že samozřejmostí jsou nové toalety včetně těch pro handicapované občany. V budově se nachází oddělená čekárna pro cestující s platnými jízdenkami a k dispozici je nový informační systém o spojích.  V další části budovy mají zázemí pracovníci Českých drah.

Výpravní budova dostala nový kabát v podobě zateplené fasády a také nové střechy. Rekonstrukce a modernizace vyšla přes sto milionů korun. Investorem byla Správa železniční dopravní cesty a Město Třebíč.

Vedle výpravní budovy se nachází bikeboxy, které slouží jako bezpečná úschovna jízdních kol, zastávka MHD a také parkoviště P+R. Příští rok by měla začít stavba parkovacího domu v areálu nedaleké nemocnice, čímž se výrazně uvolní kapacita parkoviště na přestupním terminálu. Město Třebíč dále jedná se Správou železniční dopravní cesty o dalších investicích, aby došlo ke zrychlení trati a zlepšilo se napojení Třebíče na krajská města – Jihlavu a Brno.

 

 

Fotogalerie