Od pondělí začne rekonstrukce výpravní budovy

Od pondělí 17. února bude probíhat rekonstrukce výpravní budovy na vlakovém nádraží v Třebíči. Rekonstrukci bude provádět vlastník budovy, státní organizace Správa železnic. Po dokončení prací budou cestující využívat rozšířené, moderní zázemí výpravní haly, modernizace se dočkají také toalety a zázemí pro zaměstnance.

V roce 2020 nová výpravní budova

Cestující se dočkají nové výpravní budovy. 

Vánočně osvětlený terminál

Třebíč má nové vánoční osvětlení. Adventní a vánoční atmosféru posiluje i nové osvětlení na přestupním terminálu. 

Veřejná doprava Vysočiny

Další z významných etap pro­jektu Veřejná doprava Vysočiny, tedy vysočinského modelu inte­grované dopravy, bude podle plá­nu spuštěna 15. prosince 2019.

Evropské dotace pomohly vybudovat terminál

Mezi významné projekty financované z evropských peněz patrí právě třebíčský přestupní terminál. 

Nová aplikace pro cestující v Třebíči

Cestujete hromadnou dopravou v Třebíči? Pomůže vám nová aplikace. 

Radnice v Třebíči plánuje odkoupit od Českých drah (ČD) pět pozemků pod dopravním terminálem u vlakového nádraží, jde v součtu o 0,77 hektaru.

Občerstvení ve vlaku

Občerstvení ve vlaku

září 2019

Mnozí pamětníci si jistě vzpomenou, že na plzeňských rychlících býval v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století v soupravě zařazený klasický jídelní vůz.

Výpravní budova na třebíčském nádraží projde opravou

V roce 1995 proběhla rekonstrukce budovy, nicméně po zprovoznění přestupního terminálu je potřeba adaptovat prostory i pro cestující autobusů. Rekonstrukce bude trvat od října 2019 do jarních měsíců příštího roku a proběhne za provozu.

Na terminálu je sedm boxů na úschovu jízdních kol

Koncem minulého roku byly na třebíčském přestupním terminálu instalovány 3 nové boxy pro krátkodobé uskladnění jízdních kol. Zprovozněny byly na začátku února. Vzhledem k vysokému využití nechalo město v červenci tento počet rozšířit o další čtyři.