Solární lavička, která lidem umožní dobít si mobil elektřinou vyrobenou ze slunce, se během června objeví na třebíčském vlakovém nádraží. „Bude na přestupním terminálu, u vstupu do podchodu. Umožní lidem například bezkontaktní nabíjení mobilů a bezplatnou wi-fi síť," upřesnila mluvčí města Irini Martaidisová.

Třebíč - Na třebíčské nádraží se po půl roce opět vrátily vlaky. Za tu dobu na nádraží vzniklo nové více než dvě stě metrů dlouhé ostrovní nástupiště, na které se cestující dostanou nově vybudovaným podchodem.

V Třebíči znovu zastavují vlaky. Skončila tak půl roku trvající modernizace železniční tratě. Novinkou pro cestující je podle pracovníků Správy železniční dopravní cesty především zvýšený komfort cestování. Díky bezstykovým kolejím totiž vlak nedrncá a může jet rychleji.

Do Třebíče se vracejí vlaky

zdroj: Třebíčský deník, 27. 02. 2017

Třebíčsko - První etapa revitalizace železniční trati z Třebíče na Brno pomalu končí. Od 1. března začnou znovu třebíčským nádražím projíždět vlaky. Končit však budou v Náměšti nad Oslavou.

Práce na mostě stojí, výluky se prodlužují

zdroj: Horácké noviny, 9. 1. 2017

TŘEBÍČ (kv) - Revitalizace železniční trati ani výstavba Podklášterského mostu nejdou ani zdaleka tak, jak optimisticky vypadaly původní plány. I když zejména na železnici bylo ještě před Vánocemi možno vidět stavební dělníky pracující po setmění i o víkendech, dokončení právě opravovaného úseku se opět odsouvá. Místo 18. února by měly být koleje v provozu až 1. března.

Novinky MHD v Třebíči

zdroj: ČT1 - Události v regionech, 19. 12. 2016

Cestující v třebíčské městské dopravě čekají od příštího roku velké změny. Jezdit budou v autobusech vybavených nejmodernějí technikou - ale taky si připlatí.

Na nádraží by mohla být kavárna s terasou

zdroj: Třebíčský deník, 15. 12. 2016

Třebíč – Třebíčské nádraží v polovině příštího roku získá ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem. Dostávat se k němu cestující budou moci díky nově vybudovanému podchodu. 

Nádražní budovu v Třebíči zřejmě čeká modernizace

zdroj: Třebíčské noviny, 12. 12. 2016

Třebíč, Okříšky – Na třebíčském nádraží v těchto dnech probíhají úpravy v rámci revitalizace trati především v kolejišti. 

Plánovaná vysokorychlostní železniční trať, absence integrovaného dopravního systému, prodej pozemků u vlakových nádraží, zaměstnanost na Vysočině či konkurenceschopnost regionu. To byla témata akce s názvem Kraj Vysočina - Místo k žití, místo k podnikání.

Na železniční trati mezi Jihlavou a Brnem se chystá rozsáhlá oprava. Původně měly práce i výluka na etapě revitalizace trati Zastávka u Brna – Okříšky začít 1. července. Nakonec se o měsíc odkládají.